Fortuna

Fortuna
8.5

Fortuna

8.5
  • Široká síť poboček
  • Velká nabídka sázení na e-sports
  • Bonus 300 Kč na našem odkazu
8.5

Sázková kancelář Fortuna působí na českém trhu od roku 1990 a důvěru svých sázkařů zklame málokdy. Jako generálního sponzora nejvyšší české fotbalové soutěže ji tuzemský sportovní fanoušek nepřehlédne a typické černo-žluté barvy si už léta spojujeme s fotbalem. Vizuál webu také na fotbalové fanoušky cílí, i když sázet zde můžete na velmi široké spektrum sportů. Samotný web je úžasně přehledný a intuitivní. Najdete zde hodně manuálů, které vás navedou. Můžete se nechat inspirovat jinými hráči a jejich tikety nebo se přidat do chatu. U živých sázek zase vyzdvihněme možnost hned v levém okně sledovat stream, nebo tracker nebo chatovat s ostatními hráči. To vše jak ve webovém rozhraní, tak v promakané mobilní aplikaci.

Fortuna má rozsáhlou síť poboček po celé České republice. Na nich si můžete vsadit, vložit nebo vybrat peníze. Vše jde samozřejmě také online, možností vkladu a výběru přes internet nabízí Fortuna dost a z pohodlí domova můžete také ověřit totožnost pomocí své bankovní identity. U Fortuny si můžete vsadit klasicky před zápasem nebo LIVE. Své služby tato sázková kancelář neustále rozšiřuje a doplňuje, zmiňme například službu FavoritPLUS, která umožňuje vytvořit tiket se sázkou na favorita a zároveň slušným kurzem. Nebo BetBuilder, který zjednodušuje kombinování sázek v rámci jedné události.

Zákaznická podpora je k dispozici na chatu, emailu nebo na telefonu. Ovšem dovoláte se jen mezi osmou ranní a devátou večerní, což považujeme za jednu z mála nevýhod. Zvlášť v kombinaci s chatem, který je otevřen pouze registrovaným hráčům. Pokud tak po deváté hodině potřebujete pomoct s registrací, máte smůlu. Na druhé straně ale nabízí Fortuna vstřícný vstupní bonus 300 Kč za dokončení registrace a možnost jeho zhodnocení až do výše 200 % prvního vkladu. Kurzy jsou příznivé a dolní limity vkladu nebo sázky sympatické.

Ve zkratce

Majitel:

FORTUNA GAME a.s.

Webové stránky:

https://www.ifortuna.cz/

Založeno:

1990

Hlavní sídlo:

FORTUNA GAME a.s., Na Florenci 2116/15, 110 00, Praha 1

Zavolat:

Zákaznická podpora:

[email protected]

Metody vkladu
Poplatky
Minimální vklad
icon card
není
1 Kč
icon card
není
1 Kč
icon card
není
100 Kč
icon card
není
100 Kč
Metody výběru
Minimální částka pro výběr
Doba
icon card
10 Kč
1 – 2 dny
icon card
1 Kč
okamžitě
icon card
100 Kč
okamžitě
icon card
100 Kč
okamžitě

Minimální vklad

1 Kč na pobočce, 100 Kč online

Spravováno

Ministerstvo financí ČR

Číslo licence.

Jak začít s Fortuna

Krok 1

Na tomto odkaze klikněte na tlačítko Registrovat https://account.ifortuna.cz/register-step-1?clienttype=sportsbook

Krok 2

Vyplňte všechny potřebné údaje a klikněte na „pokračovat.“

Krok 3

Vyčkejte na aktivační email. Pokud email dlouho nepřichází, zkontrolujte složku nevyžádané pošty. Jakmile email dorazí, klikněte na odkaz pro aktivaci.

Krok 4

V tuto chvíli máte vytvořen tzv. dočasný účet, který bude platný po dobu 30 dnů.

Krok 5

Teď je na řadě ověření identity. Tu můžete provést buď prostřednictvím své banky (formulář vás navede) nebo návštěvou pobočky. Následně si nastavíte hráčské limity, které si můžete později změnit. Jedná se o zákonnou povinnost, která má hráče ochránit před přílišnou ztrátou. Ale pozor, změna se vždy projeví až za několik dní, proto si pečlivě vyberte, co si nastavujete. Klikněte na žluté tlačítko “uložit.”

Krok 6

Dále si ve svém účtu nastavíte platební metody. V případě ověření identity přes banku máte platební údaje předvyplněné (pokud chcete využívat pro placení účet právě u této banky).

Krok 7

Na závěr musíte zakliknout, odkud pochází váš hlavní zdroj příjmů. Po dokončení posledního kroku se stáváte plnohodnotným sázkařem a na účet vám přistane bonus 300 Kč.

Registrace přes počítač

Registrace přes počítač je stejně snadná a rychlá jako přes mobilní zařízení.

Recenze o Fortuna

Zde si můžete přečíst recenze na služby sázkové kanceláře Fortuna od skutečných uživatelů. Připojte se k ostatním hráčům, kteří se již podělili o svůj názor na Fortunu. Vaše zkušenosti mohou pomoci ostatním uživatelům.

Další informace o Fortuna

Fortuna vstupní bonus 300 Kč zcela zdarma a 200 % bonus do výše 6000 Kč

Sázková kancelář Fortuna nabízí jako odměnu za registrace vstupní bonus 300 Kč. Ten získáte tak, že v třicetidenní lhůtě ověříte svou identitu a zcela dokončíte registraci. Bonus můžete klidně vsadit nebo si ho šetřit, je na vás, jak ho využijete.

Vyclearování bonusu až do výše 6000 Kč je jako obvykle už poněkud složitější. Základem je vložit další peníze. Jen se vstupním bonusem se k těm 200 % nedopracujete. Výše vašeho vkladového bonusu záleží logicky na tom, kolik peněz na účet napoprvé vložíte, proto si tento krok dobře rozmyslete. Pokud například na zkoušku vložíte jen 10 Kč a poté se budete chtít o bonus ucházet, už se bude počítat z těch 10 Kč.

Můžete jít dvěma cestami. První se hodí i pro začátečníky, stačí totiž vložit částku od 10 Kč do 300 Kč a vsadit alespoň jednonásobek tohoto vkladu v minimálním kurzu 1,5. Fortuna vám následně přičte na účet 200 % vašeho vkladu, tedy až 600 Kč.

Riskantnější cesta se sladší odměnou na konci je vložit až 3000 Kč a sázet v minimálním kurzu 2. Až uzavřete sázky v celkové hodnotě desetinásobku vašeho bonusu, Fortuna vám přičte jeho 200 % násobek, tedy 6000 Kč. Tento bonus se uvolňuje po 20 % částky. 

Kurzovní nabídka

Kurzovní nabídka sázkové kanceláře Fortuna je poměrně široká. Můžete sázet na velké spektrum sportů od fotbalu, hokeje, tenisu až po sporty téměř bizarní a neznámé, jako je třeba pesäpello. Ze společenských sázek je k dispozici politika, sázení na výsledky televizních soutěží nebo zajímavá rubrika “stane se v roce 2023.” Můžete si tipnout, zda nás navštíví třeba papež František nebo předseda čínské komunistické strany. Z dlouhodobých příležitostí jsou už teď k dispozici sázky na ME ve fotbale v roce 2024 nebo MS ve fotbale v roce 2026. Široká je u Fortuny také nabídka e-sportů, ale těžiště leží samozřejmě ve fotbale. 

Klasicky můžete uzavírat předzápasové sázky, ale také širokou nabídku LIVE sázek. Své tikety můžete zhodnotit v podobě zlatého tiketu, účastnit se slosování a získat vstupenky na významné fotbalové akce v budoucnosti. 

Nabídku u Fortuny zpestřují různé další možnosti. Jednou z nich jsou tzv. Hotovky. Předpřipravené sázky vytvořené tak, abyste měli bez velkého přemýšlení šanci na co největší výhru. Lze je vsadit pouze SOLO, nemůžete je na jednom tiketu kombinovat. Něco podobného jsou často vypisované MEGAkurzy. Další sázkaři oblíbenou hrou je FavoritPLUS. Sázkové kurzy na favority bývají málokdy výhodné. Ovšem tato funkce umožňuje sázkařům na tiketu kombinovat své tipy tak, aby pro ně byly co nejvýhodnější, i když sází na favority.

Sázkové kurzy

Sázkové kurzy neurčuje pouze pravděpodobnost a odhad výsledku. Aby sázková kancelář vydělala, stanovuje kurz vždy o kus nižší, aby z výsledku měla nějakou marži. Právě velikost rozdílu určuje výhodnost kurzu, která se může u jednotlivých společností lišit. Obecně lze říci, že u sázkových kanceláří s licencí v ČR jsou kurzy srovnatelné. Na tomto místě připomeňme, že u jiných než licencovaných společností byste sázet neměli, protože to je nelegální. Na první pohled výhodný kurz vás tak může vlákat do nebezpečných vod, kde nejsou v bezpečí ani vaše peníze, ani vaše osobní údaje.

Ukažme si na příkladu srovnání kurzů u nejlepších českých sázkových kanceláří. V zápase mezi PSP Eindhoven a FC Rangers nabízí Fortuna kurz na vítězství domácích 1,55, Tipsport 1,52 a Betano také 1,52. V tomto případě tak Fortuna nabízí nejvýhodnější kurz. Vedle toho na vítězství Petry Kvitové nad Carolinou Wozniacki v rámci US Open nabízí Fortuna kurz 1,46, Betano 1,47 a Tipsport 1,43. Tentokrát je nejvýhodnější kurz u Tipsportu. Nutno ale podotknout, že marže sázkové kanceláře není jediná příčina odlišností v rámci kurzu. Každá sázkovka zaměstnává vlastní experty a při LIVE sázkách ovlivňují kurzy samotní sázející svými tipy. Uzavřeme tak tuto část tvrzením, že legální sázkové kanceláře mají velmi podobné kurzy.

Live sázení

LIVE sázení je hitem poslední doby. Možnost vsadit si nejen na vítězství, ale také na různé statistiky, které se liší u každého sportu, dělají ze sledování sportovního klání dokonalou adrenalinovou zábavu. Živé sázky nabízí svým hráčům samozřejmě i Fortuna. Vybrat si můžete ze všech populárních sportů. V nabídce je fotbal, hokej, tenis, basketbal, ale také třeba e-sports. Samozřejmě, že populární a hodně sledovaná klání v jiných sportech se do nabídky také zařadí.

Při sledování LIVE sázky je pro přihlášené hráče k dispozici LIVE stream rovnou ve vedlejším okně, můžete si tak přepínat mezi sázkami a zároveň mezi živými streamy. Dále najdete ve vedlejším okně statistiky nebo živý tracker - tedy písemný výpis, co se na hřišti právě děje. To všechno s chatem s ostatními fanoušky, což hru ještě oživí.

Sázení na e-sports

Fortuna má obrovskou nabídku sázek na e-sports. Fortuna totiž své gamery podporuje dlouhodobě. Sponzoruje vlastní e-sportovní týmy ve hrách CS:GO a FIFA. Od dění v těchto týmech tak dostanete informace zevnitř a Fortuna sama organizuje živé streamy z utkání, kterých se její týmy účastní. Na e-sport můžete sázet klasicky před zápasem nebo LIVE, přičemž k dispozici jsou různé statistiky. 

E-sports najdete v seznamu pod samotnými kolonkami, sázet můžete na ligy ve hrách jako Counter-Strike, League of Legends, DOTA, Overwatch, FIFA nebo dokonce úplně jiné hry, pokud se právě koná nějaké mezinárodní utkání nebo přímo šampionát. Tipovat nemusíte pouze výsledky jednotlivých klání, ale třeba sázet na ligového mistra nebo nejúspěšnější hráče či týmy různých šampionátů. V podpoře e-sports je Fortuna jednou z nejlepších na českém trhu.

Vklady a limity

U Fortuny můžete využít široké spektrum metod vkladu. V případě osobní návštěvy pobočky, kterých je po republice mnoho nejste omezeni žádnou spodní hranicí a tu vrchní stanovuje zákon na 5000 Kč. Jako malou nevýhodu vidíme to, že u vkladu pomocí platební karty musíte vložit minimálně 100 Kč, u běžného bankovního převodu žádná podobná omezení nenajdete. Z moderních internetových možností vkladu u Fortuny najdeme jen nejběžnější PayPal (který ale u konkurence často chybí) a Apple Pay. Peníze máte ve všech případech na svém hráčském účtu ve srovnání s konkurencí poměrně rychle, a to i v případě bankovního převodu. Za tak trochu nelogické považujeme fakt, že při vkladu na pobočce můžete čekat až 24 hodin, než můžete vložené peníze vsadit. Nemůžete si tak vytvořit tiket hned na místě.

Můžete si vybrat z následujících platebních metod:

Osobní vklad: Fortuna provozuje na území České republiky mnoho poboček jak na velkých městech, tak v menších obcích. Můžete pobočku navštívit, vsadit si nebo vložit peníze na účet. Společnost si nestanovuje žádnou spodní hranici, horní limit je dán zákonem a je nastaven na 5000 Kč. Poněkud nelogické je čekání až 24 hodin na to, než systém načte vložené peníze na pobočce na váš hráčský účet. 

Platební karta: Jednoznačně nejsnadnější je vklad přes platební nebo debetní kartu. Fortuna přijímá karty VISA, Visa Electro, MasterCard i Maestro. Peníze máte touto cestou na hráčském účtu okamžitě k dispozici, ale minimální vklad začíná na 100 Kč. Maximální vklad je 300 000 Kč.

Rychlá bankovní tlačítka (ePlatba): Pro ty, kdo neradi platí kartou online nebo kartu ani nevlastní, je k dispozici v České republice oblíbený okamžitý bankovní převod. Fortuna podporuje rychlá bankovní tlačítka České Spořitelny, Raiffeisenbank, ČSOB, Unicredit Bank, mBank, MONETA, Fio a Sperbank. Minimální vklad je zde 100 Kč, ale vždy máte peníze k dispozici okamžitě. Maximálně můžete rychlým bankovním převodem vložit 300 000 Kč.

Klasický bankovní převod: Klasický bankovní převod neomezuje Fortuna žádnou minimální ani maximální částkou. Můžete začít už na 1 Kč. Peníze byste na hráčském účtu měli mít do 24 hodin.

PayPal: Příznivci internetových peněženek najdou v nabídce platebních metod u Fortuny PayPal. Minimální vklad touto cestou je 100 Kč a maximální 300 000 Kč. Peníze máte také v tomto případě k dispozici okamžitě.

Apple Pay: Fortuna umožňuje příznivcům Applu platit metodou Apple Pay. Jedná se o okamžitý převod peněz, minimální vklad je 100 Kč a maximální 300 000 Kč.

 

Poplatek

Maximální vklad

Minimální vklad

Doba zpracování

Osobně na pobočce

ZDARMA

5000 Kč

1 Kč

24 hodin

Bankovní převod

ZDARMA

Bez omezení

1 Kč

24 hodin

Okamžitý převod (ePlatba)

ZDARMA

300 000 Kč

100 Kč

okamžitě

Platební karta

ZDARMA

300 000 Kč

100 Kč

okamžitě

Pay Pal

ZDARMA

300 000 Kč

100 Kč

okamžitě

Apple Pay

ZDARMA

300 000 Kč

100 Kč

okamžitě

Jak vybrat peníze?

Fortuna nabízí pouze dvě možnosti výběru vkladu nebo výhry. Pokud chcete peníze ihned, musíte na pobočku, ale budete omezeni opět zákonem stanovenou horní hranicí 5000 Kč. Dále můžete využít běžný bankovní převod.

Bankovní převod: Pokud využijete bankovní převod, nejste omezeni horním limitem. Minimální možný výběr je stanoven na pěkných 10 Kč. Bankovní převod navíc využívají hráči, kteří nespěchají, protože si počkáte 1 – 2 dny.

Osobně na pobočce: Pokud navštívíte některou z mnoha poboček, dostanete peníze bez čekání a můžete si vybrat částku až do 5000 Kč, přičemž horní hranici stanovuje legislativa ČR.

Minimální částka

Maximální částka

Doba zpracování

Osobně na pobočce

1 Kč

5000 Kč

okamžitě

Bankovní převod

10 Kč

neomezeně

1 – 2 dny

Fortuna mobilní aplikace

Sázková kancelář Fortuna má pro své hráče mobilní aplikaci, která běží jak v systému Android, tak iOS. Zatímco zákazníci s iPhony a iPady ji stáhnou běžně v Appstoru, majitelé telefonů s operačním systémem Android si ji musí stáhnout přímo z webu společnosti. Google totiž nedovoluje sázkovým kancelářím umístit své aplikace přímo do obchodu Google Play. V telefonu musíte povolit instalaci aplikací z cizích zdrojů.

Aplikace je velmi přehledná, můžete jejím prostřednictvím sázet, vkládat i vybírat peníze, číst statistiky, blogy i analýzy nebo chatovat s ostatními. Přímo v aplikaci také najdete živé vysílání, které udělá z vašeho mobilu nebo tabletu online sportovní televizi do kapsy.

Živé vysílání

Fortuna nabízí velké množství živých přenosů pro své hráče zdarma. Najdete je přímo v sekci LIVE sázek. U každé sázky si najdete ikonku, která říká, zda je přenos k dispozici. Přenosy jdou zapnout jen tehdy, když máte dokončenou registraci a na svém hráčském účtu alespoň nějaký zůstatek. Najdete zde přenosy od nejpopulárnějších až po bizarní soutěže a ligy. Nebývale atraktivní nabídka je také u e-sportů. 

Fortuna nabízí streamy i z divácky nejprestižnějších soutěží. Jako generální partner české nejvyšší soutěže nemůže vynechat právě 1. Fortuna ligu. Mimo to ale fotbalový fanoušek jistě ocení živé záběry z italské Série A, španělské La Ligy nebo německé Bundesligy. Libůstkou jsou každoroční živé přenosy z mistrovství světa v hokeji nebo kanadsko-americké NHL, nenajdete tu ale nejvyšší českou hokejovou soutěž, na kterou vlastní práva konkurence. Tenisoví fanoušci si vychutnají všechny granslamy a další turnaje ATP a WTA. Můžete zde sledovat také basketbalovou a volejbalovou ligu mistrů. Kromě toho najdete také streamy z jiných méně populárních sportů. K tomu stačí dokončená registrace a zůstatek na účtu.

Cash-out

Cash-out je funkce, která vám umožňuje uzavřít tiket předčasně, abyste se vyhnuli ztrátě. Výhra je samozřejmě nižší, než by byla v případě kompletního tiketu, ale případná ztráta menší. Také sázková kancelář Fortuna poskytuje svým hráčům možnost cash-outu, ovšem ne u všech tiketů.

V seznamu svých tiketů si ale vždy můžete ověřit, pro které z nich funkce cash-out platí, a tedy ji využít. Jednou z podmínek totiž je to, že výhra musí být ještě možná alespoň v teoretické rovině.

Kombinace sázek

Fortuna umožňuje svým sázkařům sázky kombinovat, a to dokonce v rámci jedné události. Proto také najdete na webu funkci Bet Builder. Můžete ji využít pro SOLO, AKU i MAXICOMBI tikety. Představte si situaci, kdy chcete v rámci jednoho zápasu Sparty a Slavie vsadit na výhru Sparty, remízu 0:0 do konce poločasu, 3 rohové kopy a 2 žluté karty. To a víc je díky BetBuilderu možné.

Kromě funkce Bet Builder nabízí Fortuna také standartní kombinované sázky jako AKU nebo MAXIcombi tikety.

Věrnostní program

Fortuna dává uživatelům možnost získat věrnostní body mimo jiné v rámci různých promo akcí. O svých věrnostních bodech máte neustálý přehled, protože se vám při otevření účtu viditelně zobrazují. Tyto body můžete dál sázet. Za každých 1000 Kč dostanete 20 Kč k prosázení. Věrnostní body najdete v mobilní aplikaci i na webu a můžete je využít okamžitě při platbě tiketu, nemusíte je nijak na peníze převádět bokem.

Druhou formou věrnostního programu je Zlatý tiket. Hráči se mají možnost zúčastnit slosování o vstupenky na různé významné (hlavně fotbalové) akce.

Fortuna Casino – virtuální kasino

Jako většina českých sázkových kanceláří také Fortuna nabízí kromě kurzových sázek virtuální kasino ve dvou službách: Casino a Vegas. Také v případě tohoto druhu online sázení musíte mít dokončenou registraci s ověřením totožnosti. To můžete opět provést online pomocí bankovní identity. Pro virtuální kasino má Fortuna vlastní separátní mobilní aplikaci. Majitelé iPhonů a iPadů ji opět stáhnou v AppStoru, zatímco Google Play hazardní hry nepodporuje a musíte ji tak stahovat přímo z webu společnosti Fortuna.

Fortuna Casino je mezi hráči velmi oblíbené. Pro nové hráče je za dokončení registrace k dispozici okamžitý bonus 300 Kč a 500 volných spinů. Všechny hry si můžete zahrát v demo režimu. To znamená, že nemusíte mít ověřenou registraci, nemusíte vkládat žádné peníze, ale také logicky nemůžete nic vyhrát.

Ve Fortuna kasinu najdete všechny známé a oblíbené automaty, navíc taky ruletu či blackjack. Nevýhody kasina jsou stejné jako nevýhody samotné Fortuny. Chybějí zde moderní platební metody jako Paysafecard nebo Skrill a instalace mobilní aplikace je trochu složitější. Jinak ale Fortuna Casino nabízí hodiny nerušené zábavy a napětí.

Licence a bezpečnost

Fortuna působí na českém trhu od roku 1990 a drží si velmi dobrou pověst. Bezpečnost zde primárně zajišťuje licence, kterou přiděluje Ministerstvo financí jen těm sázkovým kancelářím, které splní všechny podmínky. Činnost sázkovek a dodržování zákonných podmínek pak MF nadála kontroluje. Jednou z podmínek je ověřování totožnosti, které zaručí, že se hraní nezúčastní osoby nezletilé nebo takové, které by se nacházely na seznamu osob vyloučených z hazardních her. Seznam obsahuje například lidi, kteří mají historii závislosti na hazardních hrách.

Fortuna se nechová v žádném ohledu nelegálně nebo neeticky, nabízí podporu plně v češtině v mnoha podobách. Zajímavá je i stránka Hrajme zodpivědně, kde Fortuna informuje o tom, jak si udržet zdravý přístup k hraní. Dále podává zprávu o projektech, na kterých se podílí. Informace jsou podány čtivě a vizuálně atraktivní formou, za což dáváme palec nahoru. Často sázkové kanceláře podobné stránky zveřejní jen, aby se neřeklo, a na úpravě je to znát.

Zákaznická podpora

Fortuna nabízí svým hráčům zákaznickou podporu formou kontaktního formuláře, emailu nebo telefonní linky, která je v provozu od 8:00 do 21:00. Ve srovnání třeba s Tipsportem je to tedy malé časové okno. Nabízí také Live chat, ale k němu máte přístup až po dokončení registrace, takže se samotným procesem tvorby účtu vám chat nepomůže. Se zákaznickou podporou mají hráči dobré zkušenosti, na odpověď se dlouho nečeká, všechno funguje v češtině. Za telefonní podporu pouze od 8.00 do 21:00 a absenci chatu pro neregistrované hráče má ovšem palec dolů.

Shrnutí

Sázková kancelář Fortuna patří ke špičce na trhu a dlouhodobě si udržuje skvělou pověst. Jde s dobou, což se projevuje na kvalitě mobilní aplikace, množství živých streamů nebo podpoře e-sportů. Neustále hledá nové cesty, jak nabídnout hráčům co nejvíc zábavy, nevybírá si příliš vysokou marži a stránky jsou nadstandardně přehledné. Tak podrobné a názorné manuály jako Fortuna nikdo z konkurence nemá. Nevýhodou je hůře dostupná zákaznická podpora nebo absence moderních způsobů online plateb. Vynahradí je ovšem široká síť poboček, které najdete po celé České republice.

Často kladené otázky

author photo
Barbora Jiřincová

Redaktorka Barbora Jiřincová se už 3 roky věnuje psaní článků pro recenzní portály a hodnocení různých služeb a platforem. Jejím hlavním mottem je poskytnout čtenářům co nejpodrobnější informace, a přitom je textem neunudit. Zaměřuje se na články se sportovní tematikou, protože ke sportu má celý život blízko. Nejvíc ji to vždy táhlo k fotbalu, zimním sportům nebo dostihům.

Zobrazit publikace od Barbora Jiřincová